با گاه آنلاین لاکی همراه باشید

اقدامات اولیه قبل از مانیکور

 برای سلامت ناخن ها و مراقبت ناخن بهتر است با اصول مانیکور ناخن آشنا باشید. حتما قبل از مانیکور ناخن مطمئن شوید لوازم کار ضد عفونی شده و تمیز است. مراقب باشید هیچ کوتیکولی از ناخن بریده نشود این کار باعث خونریزی و عفونت ناخن می شود. برای زیبایی ناخن می توان از لاک استفاده کرد ولی درصورت داشتن حساسیت به استن می توان از انواع لاک ژل استفاده کرد که برای پاک کردن نیازی به استن نیست.

مراقبت از ناخن

مانیکور ناخن کمک می کند ناخن هایی زیبا و مرتب داشته باشید. اگرچه وقت گیر باشد ولی ارزشش را دارد. بین هر بار لاک زدن ناخن و مانیکور ناخن از مرطوب کننده ناخن استفاده کنید. این کار کمک می کند ناخن قوی تری داشته باشید و همچنین لاک شما لب پر نشود. برای مدت کوتاهی از لاک ناخن استفاده نکنید تا ناخن ترمیم شود و به اصطلاح استراحت کند.

مانیکور ناخن در خانه

برای مانیکور ناخن به ابزار سوهان، ناخن گیر، گوشت گیر، کوتیکول پوشر، کرم مرطوب کننده مخصوص کوتیکول ناخن و دست، بافر ناخن و در صورت لزوم یک بیس کات و تاپ کات ناخن احتیاج دارید. اگر لاک ناخن دارید بهتر است آن را با استن پاک کنید بعد از اینکه از تمیز بودن ابزار خود مطمئن شدید، از سوهان ناخن و ناخن گیر کمک بگیرید. در مانیکور ناخن سعی کنید ناخن خیلی کوتاه نشود و با سوهان سطح و بافت ناخن را هموار کنید. مراقب باشید بیش از حد فشار ندهید اینکار باعث تضعیف ناخن و همچنین شکستن آن می شود. با دقت و به آرامی سوهان بکشید.

 

ماساژ ناخن

بعد از مانیکور ناخن و مرتب کردن شکل ناخن، دست ها را برای چند دقیقه در ظرف خیس کن در مخلوط آب گرم نه داغ به همراه مایع تمیز کننده قرار دهید. سپس ناخن ها را خشک کنید و با ابزار کوتیکول پوشر مانیکور ناخن، به آرامی کوتیکول ها را به عقب فشار دهید. مراقب باشد انگشتان زخم نشود. می توانید با کرم یا اسکراب ناخن و دست انگشتان را ماساژ دهید. و بعد از آن می توانید لاک دلخواه تان را بزنید.

 

 

نکات مهم مانیکور

برای مانیکور ناخن ابزار زیادی وجود دارد ولی توصیه می شود از گوشت گیر استفاده نشود. چرا که احتمال عفونت ناخن را بالا می برد و در صورت ندانستن با نحوه کارکرد آن امکان زخم شدن انگشت بالاست. هدف از مانیکور زیبا دیده شدن دست است پس پیشنهاد می کنیم حتما از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید با این کار سلامتی پوست را در برابر آفتاب تضمین می کنید. قبل از هر مانیکور دست از ژل پاک کننده مانیکور استفاده کنید. اگر به لاک های قرمز و پرتقالی علاقه مند هستید، قبل از لاک قرمز، یک لایه بیس کات کرم بزنید با اینکار موقع پاک کردن لاک دستتان رنگی نمی شود و لاک مدت زمانی بیشتری باقی می ماند.

 

منبع :

 

https://www.aad.org/public/skin-hair-nails/nail-care/manicure-safety/gel-manicures

https://www.wikihow.com/Give-Yourself-a-Manicure

https://www.aad.org/media/news-releases/gel-manicures-can-be-tough-on-nails

https://www.aad.org/public/skin-hair-nails/nail-care/manicure-safety

گروه انجمن و ترجمه مقالات گاه آنلاین لاکی


گاه آنلاین لاکی ناخن ,مانیکور ,استفاده ,نشود ,ابزار ,کوتیکول ,مانیکور ناخن ,استفاده کنید ,skin hair ,public skin ,hair nails ,care manicure safety منبع

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
ارزان سرا angeloaukgg2 local دُختَرکِــ تَنهـآی خیــآنتـکآر فروشگاه مای دکوری فروشگاه اینترنتی آنلاین تبلیغات علوم نهم .:.بغض 14ساله.:. مهندسی